poniedziałek, 22 maja 2017

Pałac Kobiet

Kolejna książka mojej ulubionej pisarki Pearl S. Buck " Pałac Kobiet".Książka poruszająca, na pewno przeczytam ją po raz kolejny, gdyż muszę zaznaczyć kilka zdań, które niezmiernie mnie pokrzepiły i dodały koloru i więcej nadziei do mojego życia.

Książka opowiada o wielopokoleniowym domu Państwa Wu, który trwa niezmiennie, cały czas kierowany według swoich odwiecznych zasad. O wiosce rodziny Wu, zmianach, o wojnie, która ma nadejść.
Pani Wu jest jedyną synową Państwa Wu. Kobieta jest wytworna, mądra i świetnie zorganizowana, opiekuje się domem, ziemią, wydatkami, służbą, nadzorem i wydaje polecenia. Wzbudza ogólny szacunek ze względu na swój wygląd, ogładę, wiedzę, jak i na to, że dała rodzinie Wu czterech synów: Liangmo, Tsemo, Fengmo i Yenmo. Wypełniła swoje zadanie względem teściów i przodków przedłużając Ród. Ma już plan, na kolejne swoje lata życia- ułożyła go dokładnie- jednak niestety pod siebie. Po 22 latach małżeńskich obowiązków względem Pana Wu chce zmian. Ogłosi swoją decyzję w dniu czterdziestych urodzin. Jej synowe czekają, na obowiązki, które Pani Wu zechce im odstąpić. Jednak Pani Wu nie chce odstępować żadnym obowiązkom, oprócz tych, które miała w sypialni względem Pana Wu. Dostojna i wspaniała Pani Wu wzbudza ogólny zamęt swoją decyzją, synowie nie chcę się pogodzić z wprowadzeniem do domu drugiej Pani (konkubiny dla ojca). Z resztą głowa rodu też jest temu przeciwna. Pani Wu (Ailien) ma już plan, aby przenieść się na dziedzińce obok teściowej, aby ją doglądać, w końcu będzie mogła również wyspać się i czytać książki z ogromnej rodzinnej biblioteki. Plan jest doskonały, jednak Ailien uszczęśliwia domowników "po swojemu", czyli w gruncie rzeczy nikt uszczęśliwiony nie jest- nawet ona, gdyż problemy się piętrzą a ona nie może spać spokojnie. Dostrzega to dopiero po długim czasie, gdy prowadzi dysputy i nauki u brata Andre, który pierwotnie uczył jej syna Tsemo. Po tragicznych sytuacjach postanawia się zmienić, naprawić błędy, uszczęśliwić, tych, którym zmieniła życie na gorsze. Sama zmienia się najbardziej... uświadamiając sobie kogo naprawdę kocha... i co tak naprawdę powoduje, że czuje się wolna"
2 komentarze:

 1. Do you mind if I quote a few of your posts as long
  as I provide credit and sources back to your site?

  My website is in the exqct same niche as yopurs and my users would certainly
  benefit from some of the information you provide here.
  Please let me know if this alright with you. Regards!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I don't mind :) If you like it and think it's helpful please just share on your site :) Regards!

   Usuń

Jeśli piszesz komentarz jako anonim, proszę podaj swój nick :D- łatwiej odpisuje się na komentarze ;) z góry dziękuję! (*^.^*)

Suwaczek z babyboom.pl

"Don't tell me you do not want someone who is simple, ordinary, uncomplicated? Instead you want someone who is hypocrite, pre-packaged, and defensive? In fact, many times I would think, I might as well be that hypocrite, but after just one day, I would discover that I really cannot go on...I like the real me very much. (Do you) want me to do phony things? I just cannot do it.
- ZaiZai"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...